top of page

YIT nodevis ekspluatācijā jauno projektu Purvciemā


Būvkompānija un nekustamo īpašumu projektu attīstītājs “YIT LATVIJA” ekspluatācijā nodevis daudzdzīvokļu ēku “Safrāns”, kas atrodas Rīgā, Purvciemā, celtniecības stadijā izpārdodot gandrīz 60% no kopskaitā 81 pieejamā dzīvokļa.

Vērojot īpašumu iegādes tendences tirgū, uzņēmumā norāda, ka tieši pēdējā gada laikā pieprasījums pēc dzīvokļiem un darījumu skaits jaunajos projektos izteikti pieaug.

Jaunajā 9 stāvu daudzdzīvokļu ēkas projektā “Safrāns”, Žagatu ielā, izvietoti gan vienistabas un 2 istabu dzīvokļi, gan arī 3 un 4 istabu dzīvokļi. YIT novērojis, ka vienistabas dzīvokļi pārsvarā tiek iegādāti kā investīcija, taču vienlīdz pieprasīti ir arī dzīvokļi ar lielāku istabu skaitu.

“Jau uzsākot jaunā projekta “Safrāns” būvniecību tuvajā Purvciemā, izjutām pastiprinātu interesi no tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. Sākotnēji vislielākais pieprasījums līdz šim ir novērots pēc divistabu dzīvokļiem, savukārt vienistabas dzīvokļi tiek izvēlēti kā investīciju objekts tieši infrastruktūras priekšrocību dēļ”, stāsta YIT LATVIJA valdes loceklis Andris Božē.

Jauna tendence vērojama arī platības ziņā lielāku dzīvokļu segmentā – aug pircēju interese par 4 istabu dzīvokļiem, piemēram, “Safrāns” projektā 3 un 4 istabu dzīvokļi izpirkti vēl ēkas būvniecības stadijā.

“To skaidrojam ar iedzīvotāju vēlmi dzīvot vidē, kurā ir ērta pilsētas un transporta infrastruktūra ar sabiedriskajām iestādēm, bet vienlaikus dzīvei pilsētā svarīgāk, nekā agrāk, ir dzīvojamās telpas plašums un funkcionalitāte. Neizslēdzu, ka šie lēmumi un izvēles balstās arī uz pandēmijas laikā iedzīvotāju gūtajām atziņām, kad vienu dzīvojamo platību nācās dalīt starp vairākiem ģimenes locekļiem, iekārtojot vēl zonas darbam, skolai un atpūtai,” piebilst A. Božē.

YIT norāda, ka nekustamo īpašumu tirgū joprojām vērojams dzīvokļu iztrūkums augstā pieprasījuma dēļ. Tāpat pandēmijas ietekmē cilvēki rūpīgi izvērtē savus ieguldījumus, un, izvēloties jaunu mājvietu, lūkojas vairs ne tikai pēc dzīves vietas, bet arī telpas darbam. Kompānijas novērojumi liecina, ka atgriežas nepieciešamība virtuves zonu nodalīt no dzīvojamās istabas, kas arī varētu būt saistīts ar pārmaiņām cilvēku ieradumos, strādājot no mājām. Tāpat potenciālajiem dzīvokļu īpašniekiem būtiska ir iespēja iegūt papildus telpu vai vietu mantu uzglabāšanai, piemēram, pagrabstāvā izvietotu noliktavu.


Comments


bottom of page