top of page

Salmo bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā attīsta 4 miljonu eiro projektuMakšķerēšanas un tūrisma preču ražošanas un tirdzniecības grupa Salmo nākamā gada pirmajā pusē plāno pabeigt jaunās biroju ēkas celtniecību bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā. Salmo aizņems tikai daļu ēkas, līdz ar to sākts nomnieku piesaistes process. 

Kopējās investīcijas projekta attīstībā veido nedaudz mazāk par četriem miljoniem eiro. No tiem - 2 miljoni ir SEB bankas aizdevums. 

Lai iegūtu sīkāku informāciju par projekta attīstību, biznesa portāls Db.lv būvobjektā tikās ar Salmo Invest valdes locekli Edgaru Poļačenoku.

Ēka, kas patlaban tiek rekonstruēta, padomju gados celta radioinženieru skolas vajadzībām un, to attīstot, interjerā iecerēts saglabāt «industriālu dizainu». Zināms, ka ēkas būvniecība apstājusies pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā. Informācija par ēkas pagātni ir skopa. Savulaik ēku pārvaldījis Biznesa institūts RIMPAK Livonija, vēlāk tā vairākus gadus stāvējusi tukša un bijusi «labi iesildīta vietiņa» vietējiem uzdzīvot gribētājiem.

Salmo grupas uzņēmums Salmo Invest ēku iegādājies jau 2014. gadā. Pēc sākotnējā projekta ēka bijusi aptuveni četras reizes lielāka, veidota kā pasāža ar pagalmu vidū. Taču tā arī nekad nav bijusi pabeigta līdz galam. Pēc ēkas tehniskās ekspertīzes secināts, ka daļa no uzbūvētās ēkas ir jānojauc. Pēc nojaukšanas darbiem pastiprināti saglabātās būves daļas pamati un kolonnas, kā rezultātā radusies iespēja uzbūvēt vēl vienu stāvu.

Saskaņā ar projektu nojauktās daļas vietā atradīsies automašīnu stāvvietas (kopumā 107), velonovietnes (kopumā 26) un zaļā zona ar trīs līmeņu apstādījumiem, tādējādi nodalot projektu no apkārtējās teritorijas, kurā ir Maxima veikals un privātmājas. Ēkas priekšpusē būs brīvā teritorija, kuru tālākā nākotnē varētu izmantot apbūvei, un piebraucamais ceļš. Salmo daļēji aizņems ēkas pirmo stāvu, pilnībā - ceturto stāvu. Savukārt, nomājamās platības būs pirmajā, otrajā un trešajā stāvā. Kopējā ēkas platība ir 4000 kvadrātmetru, no tiem iznomājamā daļa - 2300 kvadrātmetri. Projekta teritorija veido 1,67 hektārus.

Pirmajā stāvā iznomājamā platība būs 300 kvadrātmetri un tā būtu piemērota tirdzniecībai vai pakalpojumu sniegšanai. Otrajā un trešajā stāvā saglabāta iespēja telpas pielāgot pēc nepieciešamības. Ēkā izbūvēts lifts. Uz jumta atradīsies terase un atpūtas zona.

Sākotnēji tika plānots, ka ēkā tiks izvietoti arī Salmo ražošanas procesi, tomēr vēlāk no šīs domas uzņēmumu grupa atteikusies. Tā kā šāds lēmums pieņemts jau tad, kad būvniecība bija uzsākta, bijusi nepieciešama pārprojektēšana, kas projekta īstenošanu sarežģījusi. Saskaņā ar pašreizējo būvdarbu gaitu projekta pabeigšana plānota nākamā gada februārī.

Piebraucamais ceļš pie Salmo ēkas tiks pārbūvēts Depo veikala celtniecības ietvaros. Db.lv jau rakstīja, ka bijušās rūpnīcas Radiotehnika administratīvā ēka tiks nojaukta un tās vietā taps Depo.

Comments


bottom of page