top of page

"Rimi Baltic" topošajā kompleksā Rīgā investēs 75 miljonus eiro


"Rimi Baltic" grupas uzņēmums SIA "Deglava Real Estate" izsludinājis būvdarbu iepirkumu "Rimi" noliktavu kompleksa un biroja ēkas jaunbūvei un pārbūvei Rīgā. Kopumā šajā projektā paredzēts investēt 75 miljonus eiro, sacīja "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Iepirkuma priekšmets ir esošo noliktavu kompleksa un biroja ēkas A.Deglava ielā 161 un A.Deglava ielā 167 pārbūve, kā arī jaunu noliktavu un divu biroja ēku, ieskaitot inženierkomunikācijas un teritorijas labiekārtošanas darbus, un Rembatas ielas izbūve.

"Jaunais investīciju projekts ir svarīgs solis "Rimi Baltic" un arī "Rimi Latvia" attīstībā ar iespēju centralizēt visas Baltijas loģistiku. Aizvien lielāku daļa piegāžu Lietuvai un Igaunijai nodrošinām centralizēti caur Latviju, kas nozīmē, ka jaunais projekts nodrošinās un atbalstīs "Rimi" izaugsmi visās Baltijas valstīs. Tas sniedz pozitīvu ietekmi ne tikai uz iespējām plānot izdevīgākas loģistikas un pārtikas preču izmaksas, bet arī pozitīvi ietekmē "Rimi" būtisko vides aspektu. Tas nozīmē, ka preču transportēšanai izmantotie resursi tiek apsaimniekoti ilgtspējīgāk un tie atstāj mazāku ietekmi uz vidi," skaidroja Bite.

Kopumā plānots investēt 64 miljonus eiro "Rimi Baltic" centrālās noliktavas un 11 miljonus eiro centrālā biroja būvēšanā Rīgā. Investīciju projekts ļaus arī uzlabot un paplašināt pašreizējo centralizēto biroju Rīgā, sniedzot papildu ērtības darbiniekiem.

Bite sacīja, ka noliktavas kopējā platība pārsniegs 70 000 kvadrātmetrus, savukārt "Rimi" birojs pēc paplašināšanās būs nepilnus 10 000 kvadrātmetrus liels.

"Tajā skaitā tiks veidots arī atsevišķs birojs noliktavas administratīvo funkciju veikšanai, piemēram, noliktavas kompleksa darbinieku darba vietas, kvalitatīvas darbinieku ģērbtuves, dušas un citas nepieciešamās palīgtelpas funkciju nodrošināšanai. Abas biroja ēkas paredzēts izmantot tikai "Rimi" vajadzībām," sacīja Bite.

Noliktavas būvniecība un biroja paplašināšana Rīgā paredzēta pašreizējā centralizētā biroja piegulošajās teritorijās līdz 2018.gadam.

"Rimi Latvia" 2014.gadā gandrīz dubultoja peļņu, sasniedzot 23,64 miljonus eiro, bet apgrozījums pieaudzis līdz 740,96 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Rimi Latvia" peļņa 2013.gadā bija 12,18 miljoni eiro, bet apgrozījums - 672,33 miljoni eiro.

Patlaban "Rimi Latvia" tīklā ir 117 trīs formātu veikali: 30 "Rimi" hipermārketi, 42 "Rimi" lielveikali un 45 zemo cenu veikali "Supernetto". "Rimi" un "Supernetto" veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.

"Rimi Latvia" darbību sāka 1996.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 719 466 eiro. "Rimi Latvia" ir Zviedrijas mazumtirgotāja "ICA AB" meitasuzņēmums Latvijā.

Zviedrijas mazumtirdzniecības koncernam "ICA Group" piederošais "Rimi Baltic" kontrolē "Rimi" mazumtirdzniecības veikalu tīklu operatoru "Rimi Latvia" Latvijā, "Rimi Lietuva" Lietuvā un "Rimi Eesti Food" Igaunijā. Baltijas valstīs pašlaik ir 250 veikalu, kas strādā ar "Rimi", "Supernetto" un "Säästumarket" zīmolu.


Comments


bottom of page