top of page

Biroju kompleksa Verde pirmā ēka nodota ekspluatācijā


Noslēgusies Rīgas zaļākā biroju kompleksa “Verde” pirmās jeb A ēkas būvniecība un tā nodota ekspluatācijā, tādējādi kompleksa attīstītājs “Capitalica Asset Management” ir īstenojis pirmo daļu no sava pirmā investīciju projekta Latvijas galvaspilsētā, kura kopējā vērtība sasniegs vairāk nekā 65 miljonus eiro.

Jaunā ēka ir kļuvusi par pirmo un pagaidām vienīgo A-klases biroju, kas Latvijā pabeigts 2022. gadā.

“Projektu uzsākām 2020. gada novembrī, un, kā sākotnēji plānojām, pirmie nomnieki kompleksu sāks apdzīvot jau šovasar. Šī vienpadsmit stāvu A-klases biroju ēka atrodas uz 1,3 hektāru liela zemesgabala modernā Skanstes biznesa kvartāla perspektīvākajā vietā – Hanzas un R. Hirša ielu krustojumā. Sākot ar ilgtspējīgu arhitektūru un energoefektīviem risinājumiem līdz bagātīgiem apstādījumiem pieguļošajā teritorijā – “Verde” ir pārliecinoši viszaļākais biroju komplekss Latvijā,” uzsver Andrius Barštis, “Capitalica Asset Management” ģenerāldirektors.

“Uzņēmumam šī ir bijusi viena no aizraujošākajām un komplicētākajām attīstības iecerēm pēdējo gadu laikā. Biroju kompleksa A ēkas būvniecībā esam izmantojuši 20 tūkstošus m3 betona un 7000 m2 platībā izbūvējuši fasādes stiklojumu. Līdztekus apzaļumošanas darbu laikā ir iestādīti gandrīz 10 tūkstoši augu. Turklāt viss būvniecības process, kura realizācijā esam iesaistījuši arī aptuveni 100 apakšuzņēmēju un piegādātāju, koordinēts un veikts, ievērojot stingrās BREEAM standarta “Excellent” sertifikācijas līmeņa prasības ilgtspējīgai būvniecībai . Esam gandarīti, ka, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, ko šobrīd piedzīvo būvniecības nozare, mums ir izdevies nodrošināt šīs ēkas būvniecību augstākajā kvalitātē,” komentē būvnieka SIA “Velve” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

A ēkas kopējā platība (11 stāvi, pazemes stāvvieta un pagalms) ir 22 000 m2, bet iznomājamā un koplietošanas platības – kopā 15 000 m2. Zīmīgi, ka uz šo brīdi ēkas nomnieku sastāvs ir jau nokomplektēts par 78 %, un vairāki uzņēmumi gandrīz pabeiguši savu telpu iekārtošanu un gatavojas pārcelties.

Ēkas piektajā stāvā atrodas 600 m2 liela nomnieku koplietošanas terase, kas aprīkota ar āra darba vietām un kupliem apstādījumiem, tai skaitā ar vairākiem 5 metrus augstiem kokiem. Nomniekiem tiks nodrošināti arī tādi servisi kā plašs ātrijs ar recepciju, koplietošanas virtuve ar kafijas stūrīti, dušu telpas iepretim riteņu novietnēm, konferenču centrs ar ietilpību līdz 60 personām un citas A-klases līmeņa ekstras.

Verde kompleksa otrās ēkas būvniecība notiek pēc uzņēmuma noteiktā grafika.

bottom of page